KUNST

Ratas&Kohv seintelt võite leida iga 1-2 kuu tagant vahetuvat näitus-müüki. Kunstnikud, kelle töid eksponeerime, on kõik eripalgelised ning omanäolise käekirjaga.

Kõik eksponeeritud maalid, kunstiteosed on ka müügiks.
Kui oled ise kunstnik ja tahaksid oma töid meie juures välja panna - anna teada info@rattaosad.ee ja esitleme Sinu töid hea meelega :)

FOTOnäitus  "SUURUPI MEREFOTOD"
TEET RAIK

Teet Raik on muusik ja fotograaf, kes on reisinud paljudes kohtades ja teinud nendest matkadest ka fotoseeriaid. 

Käesolev näitus on tema enda kodukohast Suurupist. Keskendatud on eelkõige põhjamaiselt värvirikkale, kaunile mereäärsele Suurupile.
Toimunud näitused:

Näitus "Teatraalselt ebamaine reaalsus", lühendina T.E.R Ratas&Kohv kohvikus kuni jaanuar 2024

Näitus "Teatraalselt ebamaine reaalsus", lühendina T.E.R, mis ühtlasi on ka minu (Henrik Hürden) enda välja mõeldud ning välja kujunendu kujutamise stiil. Lühidalt öeldes tähendab see realismi ja abstraktsiooni kooseksisteerimist, kuid lisaks on veel minu enda mingi kiiks.
Üks esimesi suuri isikunäitusi oli sama pealkirjaga ning see käesolev on siis justkui vol. 2. Näituse eesmärk ongi nagu näidata minu meetodeid kuidas ma maalin, mis tehnikaid kasutan ning ka mida kujutan lõuendil. Töödel kujutatud temaatikad on seinast seina, kuid inspiratsiooni allikas on kõigil üks: tehisliku ja naturaalse vahelised konfliktid ning samuti ka nende vahel tekkiv harmoonia.

Olen lõpetanud Eesti Kustiakadeemia stsenograafia erialal
kuid edasist loomingu teekonda jätkasin maalimisega. Mind
inspireerivad enim naturaalse ja tehisliku konflikt ning
looduses rändamine. EKAs õppimine andis minu
loomingulisele mõtlemisele teatud teatraalse lähenemise mis
on ära tuntav ka minu töödes. Minu loomemasina tõmbab
käima aeglases rütmis kulgemine jalgsi või jalgrattaga. Sedasi
märkan palju rohkem end ümbritsevaid detaile. Maalimisel
kasutan peamiselt akrüül värve ning mu töödes kajastub
valdavalt realism koos abstraktsiooniga.
Henrik Hürden

“Teatraalselt ebamaist reaalsust” võib nimetada stiiliks või
isegi žanriks, mis on kujunenud vajadusest väljendada nii
isiklike kui ka globaalseid sügavaid teemasid läbi ebamaise,
abstraktse ja müstilise atmosfääri. Samaaegselt püsides
“vähemalt ühe jalaga” maa peal kasutades reaalseid objekte
ja detaile. Selline, abstraktsiooni ja realismi,
kooseksisteerimine aitab võimendada ning leida detaile, mis
toetavad teose sügavamat sõnumit. Teatraalsus tuleneb
sellest, et enamik minu tööd on justkui lavastatud, kasutades
palju kogutud fotomaterjali ja välivaatlustel kirja pandud
märkmeid. Siiski suures osas projitseeruvad ideed mul peas
ning väga palju ma neid läbi ei visanda ega planeeri.

T.E.R

Henrik Hürden

henrik.hyrden@gmail.com

+372 53543723

Näitus "Mõjutused" Ratas&Kohv kohvikus kuni oktoober 2023

Vahel ma ei räägi,

sest mu südamel on hääl ära.

Aga ma maalin ja soovin,

et Su südamel oleks silmad lahti.

/parafraseerides Elina Naani/

Karin Sarv (sünd 1982) on professionaalne muusik, kelle loometee on peamiselt seotud keelpillimänguga Eesti esindusorkestrites. Soov ennast kunsti kaudu väljendada on aja jooksul kasvanud, seda muuhulgas tasakaalustamaks pingelisemaid kontserdi- ja turneenädalaid ning aina enam ellu tulevaid organiseerimise sööste. Viie viimase aasta jooksul on talle maalimisest kujunenud oluline viis oma seesmise maailma, tunnete ja nägemuse peegeldamiseks.

Maalimisele lisaks tegeleb Karin käsitöö, dekoreerimise ja muu meisterdamisega. See kõik on omamoodi nii kontrast kui ka täiendus muusiku loomingule, mis koosneb hetkedest helides ja pakub vähem käegakatsutavat.

Viimased elu väljakutsed on mind viinud lähemale juurtele, mistõttu on näha mõjutusi Eesti pärimusest. Kui hoolikalt otsida, leiab seda pea igalt pildilt ja maalilt. Inimesena areneme ning ehitame enda ümber aina funktsionaalsemaid ning paremaid tehisabilisi ja lahendusi unustades, kust me päriselt tuleme ja milline on olnud arengu teekond. Mis meid mõjutab ning omanäoliseks teeb. Meie juured on sügaval – puhtad ja päris.

Ajas on maalid muutunud - hetkeemotsioonist reaalsemaks ning hetkest kantuna juhitumaks. Kiirusele alluvad akrüülid on tasakaalu leidmas rahulikumate õlivärvide ja akvarellide mitmekesisuses. Aina enam võib näha, kuidas sisemine virr-varr otsib ennast - vaikust, tasakaalu ning rahu.


Krõõt Kukkur (sünd. 1991) on Tallinnast pärit kunstnik ja illustraator, kes viljeleb eri stiile ja tehnikaid, et end pidevalt täiendada. Viimase 10 aasta jooksul on ta arendanud enda brändi Krõõt Kukkur Illustrations ning loonud kümnetele ettevõtetele illustratsioone ka logode, plakatite, albumite ja firmameenete tarbeks.

www.coucou.ee


Fotod näituselt:
Airi Aas näitus “Leia pildilt ratas”

Olen Eesti kunstnik, kes praegu elab ajutiselt Riias. Minu peamine liiklusvahend Riia linnas on jalgratas. Sain oma ratta neljakümnendaks juubeliks. See on mu elu esimene päris oma ratas - vanaroosa, kolme käigu- ja korviga. Ratas on kasutatud ja pärit Jaapanist. Ta on väikeste ratastega, mis võimaldab mul igal ristmikul päkad maha panna ja ma ei pea rattalt maha tulema. Ülimugav ja kergelt manööverdatav rahvamassis kui ka rattateedel, mis on Riia linnas nii head ja ratturi jaoks turvalised.
Eks selles suures metropolis ringi vurades jääb ikka üht-teist silma, mida olen oma akvarellidesse ja tindijoonistustesse pannud. See on justkui minu päevik piltides.
Siia näitusele olen valinud maale ja joonistusi, millelt võib leida ka ratta.

Seintel olevad pildid on ka müügiks.
airike6.wixsite.com/airi-aas--portfolio
airi@iidamaadam.ee