KUNST

Ratas&Kohv seintelt võite leida iga 1-2 kuu tagant vahetuvat näitus-müüki. Kunstnikud, kelle töid eksponeerime, on kõik eripalgelised ning omanäolise käekirjaga.

Kõik eksponeeritud maalid, kunstiteosed on ka müügiks.
Kui oled ise kunstnik ja tahaksid oma töid meie juures välja panna - anna teada info@rattaosad.ee ja esitleme Sinu töid hea meelega :)


MAALI näitus
LIINA ŽIGURS
mai-juuli 2024


Minu lugu
Minu elu on alati olnud ümbritsetud muusikaga. 4 aastaselt alustasin oma muusikaõpinguid viiuliga, teismeeas tutvustati mulle vioolat. Hetkel ei oska oma elu ilma muusika ja vioolata üldse ette kujutada. Muusika annab võimaluse ennast igapäevaelust välja lülitada ja lihtsalt helidega kaasa minna.
Mul on õnn ka töötada muusikuna. Laval olles tunnen, et olen just seal, kus peangi olema. Tunnen oma tööst tohutut rõõmu. Minu elu on seotud ERSOga, töötan ERSOs vioolarühma abikontsermeistrina.


Olen alati olnud lummatud inimeste oskusest maalida. Õnnelikud juhused ja hiljutine elumuutus ning vajadus ennast uutmoodi väljendada tõid mind värvide ja lõuendi juurde. Avastan enda jaoks täiesti uut ja põnevat maailma.
Erinevalt muusikast, kus loodud maailm helidena õhku haihtub ning saad seda nautida vaid selles hetkes kohal olles, tuleb maalide põhiilu välja siis, kui loomeprotsess on juba möödas. Näen tihti oma maalide värve ja kujundeid unes. Ideid tuleb ka pilli mängides või lihtsalt õues jalutades.

Minu töövahendiks on akrüülvärvid. Enamus maale on lõuenditahvlil, kuid mõned ka pingutatud lõuendil. Maalid on ka müügis, kui mõni hakkab eriliselt meeldima, võta kindlasti minuga ühendust., rohkem infot minu
kodulehel www.valgusepuudutus.ee

Liina Žigurs

Toimunud näitused:

MAALI näitus  "Õitsemise aeg"
ANNA MIKITJUK

Ratas&Kohv kohvikus kuni 6. mai 2024

Anna kirjutab nii:

Mul on väga suur au ja heameel esitleda oma isikunäitusel lillede maale kohvikus Ratas & Kohv.

Mule meeldib kasutada rikkalikku värvipaletti, mis tõstab tuju ja eluisu. Minu maalid on värviteraapiaks nii mulle endale kui ka vaatajale.

Oma värviküllaste maalidega soovin ma anda edasi positiivsust, millega need on loodud.
FOTOnäitus  "SUURUPI MEREFOTOD"
TEET RAIK Jaanuar-märts 2024

Teet Raik on muusik ja fotograaf, kes on reisinud paljudes kohtades ja teinud nendest matkadest ka fotoseeriaid. 

Käesolev näitus on tema enda kodukohast Suurupist. Keskendatud on eelkõige põhjamaiselt värvirikkale, kaunile mereäärsele Suurupile.


Näitus "Teatraalselt ebamaine reaalsus", lühendina T.E.R Ratas&Kohv kohvikus kuni jaanuar 2024

Näitus "Teatraalselt ebamaine reaalsus", lühendina T.E.R, mis ühtlasi on ka minu (Henrik Hürden) enda välja mõeldud ning välja kujunendu kujutamise stiil. Lühidalt öeldes tähendab see realismi ja abstraktsiooni kooseksisteerimist, kuid lisaks on veel minu enda mingi kiiks.
Üks esimesi suuri isikunäitusi oli sama pealkirjaga ning see käesolev on siis justkui vol. 2. Näituse eesmärk ongi nagu näidata minu meetodeid kuidas ma maalin, mis tehnikaid kasutan ning ka mida kujutan lõuendil. Töödel kujutatud temaatikad on seinast seina, kuid inspiratsiooni allikas on kõigil üks: tehisliku ja naturaalse vahelised konfliktid ning samuti ka nende vahel tekkiv harmoonia.

Olen lõpetanud Eesti Kustiakadeemia stsenograafia erialal
kuid edasist loomingu teekonda jätkasin maalimisega. Mind
inspireerivad enim naturaalse ja tehisliku konflikt ning
looduses rändamine. EKAs õppimine andis minu
loomingulisele mõtlemisele teatud teatraalse lähenemise mis
on ära tuntav ka minu töödes. Minu loomemasina tõmbab
käima aeglases rütmis kulgemine jalgsi või jalgrattaga. Sedasi
märkan palju rohkem end ümbritsevaid detaile. Maalimisel
kasutan peamiselt akrüül värve ning mu töödes kajastub
valdavalt realism koos abstraktsiooniga.
Henrik Hürden

“Teatraalselt ebamaist reaalsust” võib nimetada stiiliks või
isegi žanriks, mis on kujunenud vajadusest väljendada nii
isiklike kui ka globaalseid sügavaid teemasid läbi ebamaise,
abstraktse ja müstilise atmosfääri. Samaaegselt püsides
“vähemalt ühe jalaga” maa peal kasutades reaalseid objekte
ja detaile. Selline, abstraktsiooni ja realismi,
kooseksisteerimine aitab võimendada ning leida detaile, mis
toetavad teose sügavamat sõnumit. Teatraalsus tuleneb
sellest, et enamik minu tööd on justkui lavastatud, kasutades
palju kogutud fotomaterjali ja välivaatlustel kirja pandud
märkmeid. Siiski suures osas projitseeruvad ideed mul peas
ning väga palju ma neid läbi ei visanda ega planeeri.

T.E.R

Henrik Hürden

henrik.hyrden@gmail.com

+372 53543723

Näitus "Mõjutused" Ratas&Kohv kohvikus kuni oktoober 2023

Vahel ma ei räägi,

sest mu südamel on hääl ära.

Aga ma maalin ja soovin,

et Su südamel oleks silmad lahti.

/parafraseerides Elina Naani/

Karin Sarv (sünd 1982) on professionaalne muusik, kelle loometee on peamiselt seotud keelpillimänguga Eesti esindusorkestrites. Soov ennast kunsti kaudu väljendada on aja jooksul kasvanud, seda muuhulgas tasakaalustamaks pingelisemaid kontserdi- ja turneenädalaid ning aina enam ellu tulevaid organiseerimise sööste. Viie viimase aasta jooksul on talle maalimisest kujunenud oluline viis oma seesmise maailma, tunnete ja nägemuse peegeldamiseks.

Maalimisele lisaks tegeleb Karin käsitöö, dekoreerimise ja muu meisterdamisega. See kõik on omamoodi nii kontrast kui ka täiendus muusiku loomingule, mis koosneb hetkedest helides ja pakub vähem käegakatsutavat.

Viimased elu väljakutsed on mind viinud lähemale juurtele, mistõttu on näha mõjutusi Eesti pärimusest. Kui hoolikalt otsida, leiab seda pea igalt pildilt ja maalilt. Inimesena areneme ning ehitame enda ümber aina funktsionaalsemaid ning paremaid tehisabilisi ja lahendusi unustades, kust me päriselt tuleme ja milline on olnud arengu teekond. Mis meid mõjutab ning omanäoliseks teeb. Meie juured on sügaval – puhtad ja päris.

Ajas on maalid muutunud - hetkeemotsioonist reaalsemaks ning hetkest kantuna juhitumaks. Kiirusele alluvad akrüülid on tasakaalu leidmas rahulikumate õlivärvide ja akvarellide mitmekesisuses. Aina enam võib näha, kuidas sisemine virr-varr otsib ennast - vaikust, tasakaalu ning rahu.


Krõõt Kukkur (sünd. 1991) on Tallinnast pärit kunstnik ja illustraator, kes viljeleb eri stiile ja tehnikaid, et end pidevalt täiendada. Viimase 10 aasta jooksul on ta arendanud enda brändi Krõõt Kukkur Illustrations ning loonud kümnetele ettevõtetele illustratsioone ka logode, plakatite, albumite ja firmameenete tarbeks.

www.coucou.ee


Fotod näituselt:
Airi Aas näitus “Leia pildilt ratas”

Olen Eesti kunstnik, kes praegu elab ajutiselt Riias. Minu peamine liiklusvahend Riia linnas on jalgratas. Sain oma ratta neljakümnendaks juubeliks. See on mu elu esimene päris oma ratas - vanaroosa, kolme käigu- ja korviga. Ratas on kasutatud ja pärit Jaapanist. Ta on väikeste ratastega, mis võimaldab mul igal ristmikul päkad maha panna ja ma ei pea rattalt maha tulema. Ülimugav ja kergelt manööverdatav rahvamassis kui ka rattateedel, mis on Riia linnas nii head ja ratturi jaoks turvalised.
Eks selles suures metropolis ringi vurades jääb ikka üht-teist silma, mida olen oma akvarellidesse ja tindijoonistustesse pannud. See on justkui minu päevik piltides.
Siia näitusele olen valinud maale ja joonistusi, millelt võib leida ka ratta.

Seintel olevad pildid on ka müügiks.
airike6.wixsite.com/airi-aas--portfolio
airi@iidamaadam.ee